Дизайн інтер'єру зазвичай асоціюється із візуальним оформленням приміщень. Насправді це ціла система напрацювань, спрямована на раціональне використання житлоплощі та забезпечення комфорту для всіх членів сім'ї. Просторове планування особливо важливе для одно- та двокімнатних квартир, в яких необхідно вмістити велику кількість речей, облаштувати зручні зони для відпочинку, роботи, ігор та прийому їжі. Продуманий до дрібниць дизайнерський проект довгі роки радуватиме результатом.
Особливості організації та планування простору у малогабаритній квартирі від спеціалістів студії “АртСтройдом”
Маленьке житло зі спочатку не ідеальним плануванням - це не вирок, а привід для роздумів і пошуку нових рішень, що стосуються оптимального використання місця квартири. Головне, на що слід орієнтуватися власникам невеликої квартири - практичність, функціональність житлових і нежитлових приміщень і в той же час створення теплої домашньої атмосфери.
При плануванні дизайну квартири з малою площею застосовуються два ключові підходи:
- Зонування. В однокімнатній або двокімнатній квартирі організуються зони для сну, прийняття їжі, сімейного дозвілля, роботи, ігор та навчання дітей, заняття хобі тощо. Для розмежування використовуються арки, подіуми, ширми, комбінації колірних рішень.
- Універсальний інтер'єр Цей підхід передбачає багатофункціональність житлоплощі, зміну дизайну та розташування меблів залежно від вимог членів сім'ї. Реалізація такого рішення стає можливою завдяки використанню дивана або ліжка-трансформера, стола на коліщатках або столу-тумби.
Якщо площа обмежена, важливо, щоб у квартирі не було нічого зайвого. Мінімалістичний інтер'єр дозволяє використати кожен квадратний метр. При цьому відмовлятися від декору, яскравих акцентів, речей, що створюють затишок, зовсім не обов'язково.
Як оптимізувати простір квартири: дизайнерські рішення
Оптимізація простору в дизайні передбачає розміщення меблів та зберігання особистих речей таким чином, щоб вони займали якнайменше місця в квартирі. До дизайнерських рішень, які допоможуть грамотно використати корисну площу, можна віднести:
- монтаж вбудованих меблів та техніки;
- облаштування місць для зберігання у статичних нежитлових зонах;
- застосування настінних та кутових полиць, розміщення побутових предметів у зонах навколо дверей;
- придбання меблів, що трансформуються - розкладних диванів, висувних ліжок, стільниці, шафи з відкидним столиком.
Надалі мешканці зможуть оптимізувати простір квартири, прибравши ящики з речами та взуттям не по сезону із житлової зони, використовуючи органайзери, підвісні полиці, гачки тощо.