Особливості планування кухні-студії
Найбільш комфортним рішенням, особливо для маленької квартири, є кухня-студія. Найчастіше студію обладнають у будинках, однокімнатних кімнатах та інших житлових приміщеннях з незручним плануванням. Такий варіант має свої плюси та мінуси. Переваги кухні-студії:
- візуальне збільшення простору. За бажання ви можете зменшити кухонну зону, приділивши більше уваги вітальні, і навпаки;
- кухня, об'єднана з місцем відпочинку, може використовуватися не тільки для приготування та їди, але й для прийому гостей та сімейного дозвілля;
- швидкий доступ до кількох функціональних зон.
Однак слід врахувати:
- під час приготування їжі сторонні запахи легко проникають у зону суміжної кімнати. З цим завданням впорається потужна витяжка;
- неможливість перепланування під студію у разі наявності газової колонки чи плити.
Подібне інтер'єрне рішення передбачає ретельне перепланування та особливу увагу до кожної деталі. Тільки професійний підхід при створенні дизайн-проекту допомагає досягти максимально гармонійного поєднання кімнат.
Особливості планування та дизайну однокімнатної квартири студії
Залежно від конфігурації приміщень, квартира-студія може бути квадратною, прямокутною або мати індивідуальну форму. Планування залежить від загальних архітектурних особливостей поверху та ЖК загалом. Демонтаж несучих стін, правильне перепланування та дизайн інтер'єр однокімнатної квартири студії, раціональне використання ніш, суміщення кількох кімнат допоможе перетворити невелику квартиру на просторе та комфортне приміщення.
Стандартне планування студій включає 4 функціональні зони:
- кухню;
- їдальню;
- вітальню;
- спальню.
Але такий перелік зон не завжди відповідає потребам власника квартири. У малогабаритному житлі деякі зони можна зменшити. Наприклад, якщо ви рідко готуєте вдома, вам не знадобиться повноцінна кухня.
Зекономлені квадратні метри стануть у нагоді для облаштування робочого місця для фрілансерів або ігрової зони для сімей з дітьми.
Не упускайте з уваги на перший погляд непомітну корисну площу: ніші, підвіконня та інший простір. Сюди можна поставити побутову техніку, тренажер, сейф, стелаж тощо.
Зонуйте квартиру так, щоб спальня не опинилася на проході. Для її облаштування використовуйте найдальшу частину квартири. На передньому плані здебільшого виноситься передпокій і кухонна зона, а середина кімнати відводиться під вітальню.
Сучасні стилі для дизайну кімнати-студії
При розробці оформлення дизайну кімнати студії варто дотримуватися принципу «краще менше та краще». Оптимальний стиль - мінімалізм, який допоможе позбавити простір всього зайвого. Інші варіанти стилістичних рішень:
- лофт - лаконічність, прості та масивні силуети, використання дерева, металу та каменю. У квартирах, виконаних у цьому стилі, добре виглядають панорамні вікна;
- скандинавський стиль — характеризується екологічністю, тому матеріали, що використовуються, повинні бути натуральними або якісною імітацією. У приміщенні переважають світлі тони (бежеві, білі), які можна доповнити яскравими акцентами;
- хай-тек — створення високотехнологічного простору із застосуванням інновацій та сучасних матеріалів, а також аксесуарів із хрому та скла. Актуальна кольорова гама – сріблясті металеві відтінки.
Поради щодо дизайна квартири студії при переплануванні
При переплануванні квартири слід обов'язково врахувати такі моменти
- санвузол та кухня повинні розміщуватися над нежитловими приміщеннями. Якщо квартира знаходиться на першому поверсі, розташування санвузла може бути будь-яким;
- відповідно до санітарних норм, санвузол не повинен мати суміжних дверей з кухнею і житловою зоною. Ідеальний варіант, коли такий вихід передбачено коридором;
- де б ви не розмістили «мокру зону» (санвузол та кухню), важливо грамотно облаштувати гідроізоляцію цих приміщень.
Організація простору в дизайні однокімнатної квартири студії
Враховуйте такі прийоми організації простору:
- Мінімальна кількість диванів та крісел. Багатофункціональність таких меблів — можливість використовувати її одночасно для відпочинку, їди, роботи та творчості — дозволить не захаращувати простір.
- Використання меблів для зонування приміщення. Оригінальні моделі диванів та стелажні модулі допоможуть розділити простір та зроблять інтер'єр затишним.
- Загальний стиль концепції. Еклектика при організації студії також можлива, але потребує відповідності до однієї ідеї та ретельно продуманого декору.
«АртСтройдом»: дизайн квартири студії вашої мрії
Якщо вам потрібно замовити дизайн квартири-студії, зверніться до студії дизайну інтер'єру «АртСтройдом». За понад 15 років роботи у послужному списку нашої компанії — понад 1000 успішно реалізованих дизайн-проектів різної складності. Досвідчені дизайнери та архітектори навіть на невеликій площі можуть реалізувати комфортну та ергономічну повноцінну квартиру-студію з усіма комунікаціями та обладнанням. Під час створення дизайн-проекту ми врахуємо побажання кожного члена вашої родини.
Наші переваги:
- повна відповідність готового дизайн-проекту технічному завданню та 3D-візуалізації;
- унікальний авторський проєкт, над яким працюватиме команда сертифікованих спеціалістів;
- точне дотримання термінів виконання замовлення;
- супровід вашого об'єкта після закінчення робіт.
Щоб визначити ціну дизайну квартири-студії, потрібно враховувати метраж житла, специфіку приміщення, вибраний стиль та наявність додаткових послуг. Для попереднього розрахунку вартості зв'яжіться зі спеціалістами компанії «АртСтройдом» за телефонами, вказаними на сайті.